Вівторок, 2024-04-23, 11:47 PM

Оцініть мій сайт

Історія сільської ради

1. Історія сільської ради с. Грем'яче

Територія, на якій ми проживаємо з 1920 року по 1939 рік,, знаходилась під владою Польщі. З 17 вересня 1939 року на наші землі прийшла Радянська влада. Тоді ж почали організовуватись сільські ради. Першим головою Грем'яцької сільської ради був Назарук Мартин. Сільська рада розміщувалась в хаті жителя с. Грем'яче Луцюка Василя, де в даний час проживає Костюк Надія. В складі Грем'яцької сільської ради знаходились села Михайлівка, Прогрес, Грем'яче. Голова сільської ради загинув від рук бандерівців. З 1941 року по 1944 рік наші села були окуповані фашистською Німеччиною. 1944 року радянські війська визволили територію України від німецьких загарбників, встановивши свою владу. Головою сільської ради було обрано Мельничука Федора, а секретарем Макарука Олександра Даниловича, які загинули від рук бандерівців. Сільська рада розміщувалась в хаті Назарука Семена, яка збереглася до наших днів. В даний час там проживає Груша Єва Серафимівна. В 1949 році на території сільської ради почали організовуватися колективні господарства. Було окремо організовано колгосп в с. Михайлівка, с. Грем'яче. Першим головою колгоспу в с. Грем'яче був житель хутора Корчунок Лісков Афанасій. Почали відкривати: хати - читальні, магазини, клуби, школи, які знаходились в приватних будинках жителів Грем'яцької сільської ради. В 50 - тих роках було побудовано приміщення контори колгоспу, де й розмістилась сільська рада (знаходилась за територією теперішньої сільської ради). З 1960 року по 1963 рік сільська рада знаходилась в с. Межиріч. В 1967 році було побудовано нове приміщення контори колгоспу, де одну кімнату також займала сільська рада та одну кімнату медичний пункт. В старому приміщенні розмістили: сільську бібліотеку, поштове відділення, ощадну касу та швейну майстерню. В перші роки організації сільських рад, працівники сільської ради займалися організацією заготівлі від населення: м'яса, молока, яєць, картоплі та інших продуктів, розповсюджували облігації державного займу.1 січня 1969 року при сільських радах були організовані централізовані бухгалтерії. Першим бухгалтером була Солов'юк Раїса Андріївна. На балансі сільської ради знаходилось 2 школи, 2 медичних пункти, 2 бібліотеки, 2 клуби. Працівники сільської ради приймали активну участь у культурно - масовій роботі і організації дозвілля жителів сіл сільської ради. Наша односельчанка, жителька с. Грем'яче, Поліщук Тамара Федорівна, була першою жінкою - головою сільської ради. За її головування в 1973 році за державні кошти було побудовано окреме приміщення сільської ради (де зараз знаходиться медичний пункт).
2. Поняття сільський голова та його обов'язки.
Сільські, селищні голови виділені в окрему ланку системи місцевого самоврядування в Україні тому, що вони є головними посадовими особами відповідних територіальних громад. Вони так само, як і депутати, представляють інтереси цих громад. Сільські, селищні, міські голови обираються відповідною територіальною громадою. Термін їх повноважень - 4 роки. Ці повноваження вичерпно визначені Законом «Про місцеве самоврядування в Україні». Закон не обмежує повноважень сільського, селищного, міського голови лише головуванням на засіданнях ради, а покладає на нього й інші повноваження. Передусім - це організація роботи ради, керівництво її апаратом, формування порядку денного цієї ради, укладення від імені ради договорів із питань, віднесених до виключної компетенції ради, представництво ради у відносинах з державними органами та іншими органами місцевого самоврядування тощо. Сільський, селищний, міський голова з метою виконання покладених на нього повноважень має право:
• виступати від імені виборців, зокрема представляти
територіальну громаду, міську раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевогосамоврядування,об'єднаннями громадян тощо;
• звертатися до суду з питань визнання незаконними актів
відповідних органів місцевого самоврядування, місцевих органів
виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які
обмежують права та інтереси територіальної громади, а також
повноваження ради та її органів;
• укладати від імені територіальної громади, міської ради та її
виконавчого комітету договори відповідно до законодавства. У здійсненні наданих повноважень відповідний голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним - перед радою. Не рідше одного разу на рік сільський, селищний, міський голова звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. Все це зумовлюється наявністю представницького мандата, отриманого міським головою за результатами прямих виборів його територіальною громадою.
3. Список голів та секретарів сільської ради
1948 Іщук Андрій Омелянович Євстафієв Тихон П. Голова Секретар
1950 Дорофійчук О.І. Чухерик Іван ГнатовичГолова Секретар
1951 Кирилюк Олексій Андрійович Чухерик Іван Гнатович Голова Секретар
1952 Кирилюк Олексій Андрійович Зелик Іван Омелянович Голова Секретар
1953 Зелик Іван Омелянович Дорофійчук Афанасій Іларіонович Костюк Михайло Іванович Політика Олена ТихонівнаГолова Секретар Секретар Секретар
1954 Зелик Іван Омелянович Політика Олена Тихонівна Пащенко Сергій Микитович Зелик Іван ОмеляновичГолова Секретар Голова Секретар
1956 Некрасова Марія Іванівна Політика Олена Тихонівна Стрілець Ніна ПетрівнаГолова Секретар Секретар

Політика Олена Тихонівна Науменко Микола Панасович Політика Олена ТихонівнаСекретар Голова Секретар
1957-1959Науменко Микола Панасович Політика Олена ТихонівнаГолова Секретар
1964-1968Свирида Володимир Якович Політика Олена ТихонівнаГолова Секретар
1968-1970Грицюк Володимир Андрійович Політика Олена ТихонівнаГолова Секретар
1970 Поліщук Тамара Федорівна Новак Тетяна СеменівнаГолова Секретар
1971 Поліщук Тамара Федорівна Новак Тетяна СеменівнаГолова Секретар
1972 Поліщук Тамара Федорівна Новак Тетяна Семенівна Чухерик Іван ГнатовичГолова Секретар Секретар
1973-1974 Поліщук Тамара Федорівна Чухерик Іван ГнатовичГолова Секретар
1975 Поліщук Тамара Федорівна Базилюк Віктор Андрійович Чухерик Іван ГнатовичГолова Голова Секретар
1977 Базилюк Віктор Андрійович Чухерик Іван ГнатовичГолова Секретар
1978 Базилюк Віктор Андрійович Чухерик Іван Гнатович Іванюк Микола АндрійовичГолова Секретар Голова
1979 Іванюк Микола Андрійович Чухерик Іван ГнатовичГолова Секретар

Якобчук Ростислав Володимирович Іванюк Микола АндрійовичГолова Секретар
1983-1985 Стецюк Марія Василівна Іванюк Микола Андрійович Якобчук Ростислав Володимирович Степанчук Галина ІванівнаГолова Секретар Голова Секретар
1986-1997 Якобчук Ростислав Володимирович Степанчук Галина ІванівнаГолова Секретар
1998-2002 Чумак Раїса Андріївна Степанчук Галина ІванівнаГолова Секретар
2002 по наш час Стецюк Микола Дмитрович Степанчук Галина Іванівна Голова Секретар
 4. Паспорт Грем'яцької сільської ради
До складу сільської ради входять села: Грем'яче, Грозів, Михайлівка, Прогрес. Розташована в північно - західному напрямку від Острога. Відстань до районного центру (м. Острог) 7 км. Відстань до обласного центру (м. Рівне) 45 км. Територія - 2823,7 км2. Населення - 1927 чол. Сільський голова - Стецюк Микола Дмитрович 1959 р/н., закінчив Львівський зооветеринарний інститут за спеціальністю «Ветеринар». На посаді з 2002 року. Депутатів: - районної ради: 2; - сільської ради: 18.
На території розташовано: - дворів: 613; - господарств: 644; - квартир: 16. Проживає: - пенсіонерів: 565; - учасників ВВв: 117; - інвалідів війни: 5; - учасників бойових дій: 8; - багатодітних сімей: 34. До культурно - дозвілевого комплексу входять: - загальноосвітня школа І-ІІІ ст.. с. Грем'яче; - загальноосвітня школа І-ІІ ст.. с. Грозів; - будинок культури с. Грозів; - клуб с. Грем'яче; - публічно - шкільна бібліотека с. Грем'яче; - публічно - шкільна бібліотека с. Грозів; - дитячий садок с. Грем'яче; - дитячий садок с. Грозів. У складі комплексу діють: - дитячий танцювальний колектив; - вокальний ансамбль; - фольклоро - етнографічний колектив; - центр «Відродження»;
тенісний зал; - гурток «Умілі руки»; - футбольна секція. На території сільської ради знаходяться: - 1 кіоск с. Михайлівка; - 1 кіоск с. Грозів; - 2 кіоски с. Грем'яче; - Магазин «Галина» с. Грем'яче; - Магазин с. Грозів; - Магазин с. Прогрес; - Медичний пункт с. Грем'яче; - Медичний пункт с. Грозів; - Спп «Калина» (землі орендує «ЗАХІД Агро»).
                                                       Дослідницька робота учня 10 класу Солов'юка В.В.(2008р)

«  Квітень 2024  »